12 czerwca 2026 r. podczas XXVI Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości, zorganizowanej przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach, wyróżniono przedsiębiorstwa
i instytucje, które przez dziesięciolecia współtworzyły historię Miasta Tychy oraz miały znaczący wpływ na jego rozwój gospodarczy i społeczny. Wśród nagrodzonych znalazła się również TSM „OSKARD”, otrzymując statuetkę „Ikona 75-lecia Tychów”, którą w imieniu Spółdzielni odebrali Piotr Polis- prezes Zarządu oraz Jan Zaborowski- przewodniczący Rady Nadzorczej mijającej kadencji.
Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości od ponad ćwierć wieku stanowi jedno
z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w mieście, promując przedsiębiorczość, innowacyjność oraz współpracę pomiędzy biznesem, samorządem i instytucjami otoczenia gospodarczego. Tegoroczna edycja miała jednak szczególny charakter, wpisując się w obchody 75-lecia nadania Tychom praw miejskich. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, władz wojewódzkich, parlamentarzyści oraz liderzy biznesu z całego regionu.
Dziękując za przedsiębiorczość, odwagę w podejmowaniu wyzwań oraz konsekwencję
w działaniu, wyrazy uznania i gratulacje wyróżnionym złożył prezydent Miasta Tychy - Maciej Gramatyka. - To dzięki Państwa pracy Tychy pozostają miastem nowoczesnym, ambitnym
i otwartym na rozwój – podkreślał prezydent.
Dziękujemy, czujemy się docenieni, zauważeni i zainspirowani do dalszej pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.